29 - 04 - 2017

Tisková zpráva Magistrátu města Děčín ze dne 2.ledna 2008

Kdo potřebuje získat výpis z rejstříku trestů nemusí kvůli tomu už jen na Okresní státní zastupitelství v Děčíně, ale může si dojít i na děčínský magistrát. Od 1.1.2008 totiž vstupuje v platnost vydávání výpisů z Rejstříku trestů pomocí systému CzechPoint.

CzechPoint je kontaktní místo, které poskytuje možnost získat u jedné úřední přepážky výpis ze základních registrů. Jedná se o pilotní projekt 
Ministerstva vnitra ČR, do kterého se Magistrát města Děčín zapojil již v květnu roku 2007. Jeho smyslem je zjednodušit občanům úkony, které musí vykonávat vůči státu a usnadnit tak široké veřejnosti komunikaci se státní správou. Až dosud bylo možné získat u přepážky CzechPoint pouze výpisy z katastru nemovitostí, obchodního rejstříku a živnostenského rejstříku. Od dnešního dne se tato služba rozšířila také o výpis z rejstříku trestů. Pokud žadatel splní potřebné náležitosti, je možné získat výpis z rejstříku trestů na počkání.

Služba je dostupná ve vyhrazených pokladnách obou budov děčínského magistrátu (A1 v Podmoklech - Mírové náměstí, B1 v Děčíně - ul. 28.října).


Barbora Vechová
tisková mluvčí Magistrátu města Děčín
tel.: 412 593 101
Obecní vyhlášky
Usnesení ZO
Projekty a záměry