30 - 04 - 2017

Výměna řidičských průkazů

 ! ! !    U P O Z O R N Ě N Í    ! ! !

Pokud si v Děčíně o nový řidičský průkaz nepožádá alespoň 61 lidí denně, budou před koncem roku několikahodinové fronty

40 žadatelů za celý minulý týden a zhruba stejné množství v tomto týdnu … tak zoufalá je bilance na evidenci řidičů. Už za čtyři měsíce zanikne platnost řidičských průkazů vydaných v letech 1994 – 2000, v Děčíně přitom s výměnou otálí ještě více než 5100 řidičů.

Úředníci vyhradili výměně jeden úřední den navíc. Zcela nestandartně tak mohou řidiči přijít žádat o výměnu v pondělí, v úterý a ve středu. Chodby na evidenci řidičů ale zejí prázdnotou a čas se neúprosně krátí. Fronty před koncem roku tedy budou nevyhnutelné.

Řešit výměnu řidičského průkazu dnes bude stále ještě otázkou několika minut, před koncem roku ale musí žadatelé počítat i s několika hodinami. Propočet je jednoduchý: výměnu musí absolvovat ještě více než 5100 řidičů, úředních dní však zbývá už jen 83. V každý úřední den by se proto už teď muselo dostavit alespoň 61 žadatelů, aby se výměna stihla provést rovnoměrně. Při současném vývoji ale bude tento počet spíše narůstat. Magistrát města Děčín proto radí nenechávat výměnu řidičského průkazu na poslední chvíli a provést ji v době, kdy u přepážky ještě nejsou fronty.

 

Pro vydání nového řidičského průkazu je nutné předložit:

·       průkaz totožnosti,

·       starý řidičský průkaz,

·       fotografii o rozměrech 3,5 x 4,5 cm.

O výměnu řidičského průkazu je možné požádat v budově B1 Magistrátu města Děčín v ulici 28. října, v úředních hodinách, které jsou v pondělí a ve středu od 8:00 do 17:00 hodin a v úterý od 8:00 do 14:30 hodin. Je také možné objednat se na konkrétní den a čas pomocí služby Web a SMS objednání. Návod je k dispozici na www.mmdecin.cz pod odkazem Web a SMS objednání.

Vyřízení nového řidičského průkazu trvá zhruba 20 dní.

 

Vyhledat
Rychlý výběr
Naposledy přidané články
Kronika obce
Vodovod
Nejčtenější
Obecní vyhlášky
Usnesení ZO
Projekty a záměry